ANAMENÜ

ARAMA

 

HABERLER

Web Sitemiz Açıldı.

Web sitemiz artık çok daha güncel ve güzel olacak.

ZİYARETÇİ DEFTERİNDEN

mustafa çınar - samsun

13 yıl tedavinin sonucunu hocamın tesdeğiği allah cc yardımı ,benim gayredimle sonuca ulasdık tesekürler hocam tesekkür

Sevil celik - İstanbul

S.a. Sefa bey,yaptiginiz calismalardan oturu tebrik ediyorum,Allah sizden razi olsun.Hastaniz Sati yilmazin kiziyim cocukken muaynanenize annemle birlikte gelirdim,fakat simdi benimde psikolojik sorunlarim var doktorlar depresyonda oldugumu soyluyolar yardimsi olursaniz sevinirim Allaha emanet olun.

Yazıların Tamamı

HAVA DURUMU

ANKET


Psikiyatriste ihtiyacınız olsa nasıl ulaşırsınız ?
Eş dosttan sorarım
Tabelalardan bakarım.
Reklamlardan bakarım.
Bir hasteneye gider oradaki psikiyatristle görüşürüm
İnternetten bulurum.

SON EKLENEN YAZILAR

SÜNNET

Sünnet, erkek üreme organının (penis) uç kısmını saran (tıpta prepisyum adı verilen) sarkık sünnet derisinin yaklaşık dörtte üçünün, cerrahi yolla kesilerek alınması ve uç kısmının açığa çıkarılması işlemidir.
 

0-7 YAŞ ÇOCUK PSİKOLOJİSİ

Çocukların aileye egemen olduğu bir çağda yaşıyoruz. Hepimiz onlar için en iyi şeyleri yapmak istiyoruz, ama çocuğumuzu eğitirken yanlış yapmaktan da endişe duyuyoruz. Günümüz dünyasında çocuklarımız eskiye oranla daha hızlı büyüyor. Televizyon ve bilgisayar sıradan ev eşyası haline geldiler. Anne-babanın çocuklar üzerindeki etki ve kontrolü azaldı. Bütün bu değişmelere rağmen aile çocuk üzerinde yine de en belirleyici olma konumunu sürdürüyor. Bilhassa okul öncesi dediğimiz ilk altı-yedi yaş döneminde. Bu devir aynı zamanda kişiliğimizin oluştuğu ve oturduğu yaşlar olması bakımından çok önemli. Hatta hayatımızın en mühim dönemi diyebiliriz.
 

PANİK ATAK...NEDİR? NASIL BAŞA ÇIKILIR

Çalışma masasına oturmuş işinizle uğraşırken veya bir dostunuzla sohbet ederken birden korkunç bir his göğsünüzden boğazınıza doğru yükseliyor. Kalbiniz hızlı çarpmaya başlıyor. Nefes alamıyor, terliyor, titriyor ve başınız dönüyor. Titremenize engel olmak için sandalyenize yapışırken, “Neler oluyor böyle? Deliriyor muyum?” diye düşünüyorsunuz.
 

SÜT DEVRESİNDE VERİLEN SÜT, TABİAT VE KARAKTERİ DEĞİŞTİRİR.

Anne sütü çocuğun gelişimi için çok öenmli olduğu gibi karakter üzerinede etkili olur.
 

FOBİLER

Günlük hayatımızda her korkunun bir sebebi ve açıklaması vardır. Korku, insan hayatının temel Saiklerindendir. Kendimizi yersiz risklerden koruma vesilesidir. Sevgi kadar hayat verici bir unsurdur. Oysa, fobi korku­dan başka bir şeydir. Hayatı korumak bir yana, yaşayışımızı karartır ve ya­şanmaz hale getirir. Fobide korkunun mantıklı bir açıklaması yoktur. Fobi sahibi de bunun farkındadır. Yine de bir şeylerden uzak durmaya, bir şeyleri yapmaktan kaçınmaya bakar. Sözgelimi kapalı yerlerde bulunmak, yüksek bir yere çıkmak kanını dondurur. Neredeyse insanlar sayısınca fobi olsa da, temel üç çeşit fobi vardır...
 

YAYGIN ANKSİYETE BOZUKLUĞU

Belirtileri kişiden kişiye değişiklikler göstermekle beraber, en az 6 ay süren ve günlük hayatı etkileyen yaygınlaşmış bir anksiyete (endişe) ve üzüntü (endişeli beklentiler) duyma halidir. Hemen her gün belirtiler ortaya çıkar.
 

TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU

Bu hastalık normal insan yaşantısının dışında kalan, hemen herkes için travmatik olan bir olayın ardından ortaya çıkan belirtileri tanımlar. Bun­lar savaş yaşantıları, doğal afetler, soygun, ırza tecavüz, saldırı, trafik ka­zaları vb. gibi olaylardır. Aşağıdaki özellikler klinik tabloda önem taşımakta­dır:
 

OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK

Birçok kişinin aşırı temizlik, titizlik, düzenlilik, eşya veya para birik­tirme, simetriye önem verme, kapıyı ve ocağı kontrol etme gibi çeşitli takın­tıları, kuruntuları, saçma bulduğu halde yapmak zorunda kaldığı davranış ve düşünceleri olabilir. Çoğunlukla bunlar önemli bir zaman kaybına veya ciddi bir sıkıntıya sebep olmazlar.
 

SOSYAL FOBİ

Toplum içinde otururken, konuşurken veya herhangi bir eylem ya­parken kızarma, terleme, ellerin titremesi kendini küçük düşürecek yanlış bir şeyler yapma korkusu olarak tarif edilir. Bu yüzden kişi topluluk içine gir­mekten kaçınır. Kişi, devamlı kontrol edildiği, hareketlerinde ve yaptığı işte bir noksanlık arandığı endişesindedir.
 

PANİK BOZUKLUK

Nöbet şeklinde aniden ortaya çıkan yoğun bir korku hissidir. Hasta, endişe ve dehşet içinde olup, başına kötü bir iş geleceğinden, öleceğinden, çıldıracağından veya bir felaketle karşılaşacağından korkmaktır.
 

ÜYE GİRİŞİ

FACEBOOK GRUBUMUZ

SPONSORLAR

 Anasayfa 

 Sefa Saygılı 

 Randevu 

 Foto Galeri 

 Kitapları 

 İletişim 

Copyright © 2011sefasaygili.com .Tüm hakları saklıdır.
Sitede Yer Alan Fotoğraflar ve Yazılar İzinsiz Kullanılamaz.